Projeler
PROJELERHayatı güzelleştiren projeler için çalışıyoruz
Emaar Square / Çamlıca, İstanbul

BİR MÜHENDİSLİK VE TASARIM HARİKASI: 8 BLOK, 5 MİMAR VE MÜKEMMEL UYUM.

İnşaat yeteneklerimizi hayatı güzelleştiren projeler için kullanıyoruz.


SERA YAPI, Emaar Türkiye’nin İstanbul Çamlıca’daki yeni yatırımı Emaar Square’in faz 2 projesininin yapimina Mart 2013 itibariyle basladı. Emaar Square, Anadolu yakasının merkezini değiştirecek nitelikte cazibesiyle İstanbul’un en büyük alışveriş ve eğlence merkezi olacak estetikte tasarlandı. Şehrin residans ve ofis ihtiyaçlarına da yüksek standartlarda cevap verecek bir proje olan Emaar Square’e sonraki fazda ise The Address Hotel eklenmiştir.

Betonarme inşaat, çelik imalatlar, giydirme cephe işleri, mimari bitiş işleri, mekanik ve elektrik işlerden oluşan Emaar Square Faz 2'de; 3 adet 12 katlı rezidans binası, bir adet 16 katlı rezidans binası, bir adet 37 katlı rezidans binası, bir adet 32 katlı ofis binası olmak üzere toplam 8 bloktan oluşmaktadır. Yapılar içersinde kapalı otopark, alışveriş merkezi, rezidans ve ofis alanları bulunmaktadır.

Emaar Türkiye’nin işveren olduğu projede Time Turner proje yönetim görevini yürütmektedir. Çok fonksiyonlu projenin tasarımında Foster & Parners, İki Design Group, DP Architects, KTGY, SWA gibi tanınmış dizayn ekipleri çalışmaktadır. Projenin statik tasarımı Erdemli mühendislik tarafından yürütülmektedir.

Arsa konumundan inşaatta kullanılan malzemelere, elektrik ve su gibi enerji kaynaklarının verimli kullanımından diğer bir çok detaya kadar, sürdürülebilirliği odak noktası olarak almış Emaar Square Office ve Emaar Square Mall, ABD Yeşil Bina Konseyi tarafından verilen Leed Silver Sertifikası ile de bunu gözler önüne sermektedir

Sera Yapı ile her yol başarıya çıkar.