Projeler
PROJELERHayatı güzelleştiren projeler için çalışıyoruz
Emaar Square / Çamlıca, İstanbul

BİR MÜHENDİSLİK VE TASARIM HARİKASI: 8 BLOK, 5 MİMAR VE MÜKEMMEL UYUM.

İnşaat yeteneklerimizi hayatı güzelleştiren projeler için kullanıyoruz.
SERA YAPI, Emaar Türkiye’nin İstanbul Çamlıca’daki yeni yatırımı Emaar Square’in faz 2 projesininin yapimina Mart 2013 itibariyle basladı. Emaar Square, Anadolu yakasının merkezini değiştirecek nitelikte cazibesiyle İstanbul’un en büyük alışveriş ve eğlence merkezi olacak estetikte tasarlandı. Şehrin residans ve ofis ihtiyaçlarına da yüksek standartlarda cevap verecek bir proje olan Emaar Square’e sonraki fazlarda ise The Address Hotel eklenecek.

Betonarme inşaat, çelik imalatlar, giydirme cephe işleri, mimari bitiş işleri, mekanik ve elektrik işlerden oluşan Emaar Square Faz 2 söleşmesi; 3 adet 12 katlı rezidans binası, bir adet 16 katlı rezidans binası, bir adet 37 katlı rezidans binası, bir adet 32 katlı ofis binası olmak üzere toplam 8 bloktan oluşmaktadır. Yapılar içersinde kapalı otopark, alışveriş merkezi, rezidans ve ofis alanları bulunmaktadır.

Emaar Türkiye’nin işveren olduğu projede Time Turner proje yönetim görevini yürütmektedir. Çok fonksiyonlu projenin tasarımında Foster & Parners, İki Design Group, DP Architects, KTGY, SWA gibi tanınmış dizayn ekipleri çalışmaktadır. Projenin statik tasarımı Erdemli mühendislik tarafından yürütülmektedir.

3 yıl sürecek bir resital.
SERA YAPI’nın da içinde bulunduğu ve dev bir orkestra uyumuyla çalışan büyük bir ekip ve ekipler topluluğu; 25.01.2013 tarihinde yapımına başlanan projeyi  üç yıl içersinde tamamlamayı hedeflemektedir.

Ayrıca, LEED Silver sertifikası almayı amaç edinen projede çevreye verilebilecek zararı en aza indirecek geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılmaktadır.

Sera Yapı ile her yol başarıya çıkar.
Toplam 65.000 m2 oturum alanına sahip olan Emaar Square projesinin faz 2 etabı 45.000 m2 alana oturan 530.000 m2 kapalı inşaat alanından oluşmaktadır.  Proje için 330.000 m3 beton, 45.000 ton inşaat demiri  ve 1.070.000 m2 kalıp işi yapılacaktır. İşlerin yapımı için ortalama 750 kişilik maksimumda ise 1500 kişilik işgücü istihdam edilecektir. Mekanik elektrik ve mimari işlerin başlamasıyla çalışan sayısının 2.000’e çıkması öngörülmektedir. Projede, işlerin zamanında ve istenen kaliteyle teslimi için deneyimli mühendis, mimar ve teknik personelden oluşan yaklaşık 170 kişilik beyaz yakalı ekip görev alacaktır.